Girişimcilik, inovasyon ve finans alanlarında kendisini yetiştirmekte olan Aybars, 2018’de başladığı Koç Üniversitesi Girişimcilik Kulübü macerasında, ilk başta Türkiye’nin üniversiteler arası en büyük girişimcilik etkinliği olan “Zero to One”ın koordinatörlüğünü üstlenmiştir. 2020 yılından beri ise, kulübün başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca, kulüp faaliyetlerinde çerçevesinde Koç Üniversitesi Roket Takımının kurucu başkanlığını, Bilim Kulübünün etkinlik koordinatörlüğünü ve “Hult Prize” etkinliğinin koordinatörlüğünü yapmıştır.

 

2020 yılında girişimcilik alanında ilk somut adımlarını, The “Mentorland” isimli startup’ı ile atmıştır. Bu startup’ta online eğitim ile ilgili sorunlara çözüm üretmeye çalışmıştır. Finansbank’ta, “FinansUp” ve Anadolu Sigorta Gençlik Heyeti’nde yer almaktadır. Şu anda, Finansbank’ta portföy yönetimi ve pazarlama alanında stajına devam etmektedir.

 

Aybars yaptıklarına ilave olarak, uzun bir süre boyunca Koç Üniversitesi laboratuvarında 3D çizim ile gemi ve roket çizimleri de yapmıştır. Koç Üniversitesi’nde Ekonomi ve Matematik bölümlerinde çift anadal yapmakta olup, 3.sınıf öğrencisidir.