İNOVASYON YOLCULUĞUNUZUN BAŞLANGIÇ NOKTASI

Artık İnovasyona Nereden Başlayacağınızı Biliyorsunuz.

İnovasyon alanında çalışmaya başlamak isteyen kurumların en büyük sorunu, bu işe nereden başlayacakları konusunda yaşadıkları tereddüttür. Her kurumun inovasyon alanındaki ihtiyacı farklıdır. Dolayısı ile de, işe doğru yerden başlayabilmek için, ihtiyaçların doğru şekilde tespit edilmesi büyük önem taşımaktadır. Binovative Check Up, kurumların inovasyon alanındaki ihtiyaçlarını ve gelişime açık yönlerini belirlemeye yönelik geliştirilmiş bir araçtır. Kısa sürede cevaplayabileceğiniz sorular sonrasında, kurumuza özel, yalın ve kolay anlaşılır bir inovasyon yetkinlik raporu üretmektedir.

 

Binovative Check Up’ı kim hazırladı?

Binovative Check Up, inovasyon ve girişimcilik alanında yerli ve çok uluslu şirketlerde bu alanda çalışmalar yürütmüş bir ekip tarafından hazırlanmıştır. Binovative Check Up’ı hazırlayan ekibimizin, Türkiye’de ve yurtdışında bu alanda kullanılan 25 farklı ölçümleme aracı konusunda, uygulamada ve akademik seviyede engin bir tecrübesi bulunmaktadır.

 

Neden Binovative Check Up?

Binovative Check Up, Türkiye’de “sadece inovasyon” yetkinliğini ölçmeye yönelik geliştirilmiş ilk araçtır. Piyasadaki benzerlerinin aksine, sadece imalat sanayiine veya Ar-Ge yapan şirketlere odaklanmamaktadır. Bu alanların dışındaki her türlü hizmet sektöründe faaliyet gösteren kurumlara da uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Binovative Check Up’ın, Türkiye’deki ve Avrupa’daki diğer araçlar ile karşılaştırması aşağıdaki şekildedir:

Zaman Tasarrufu Sağlarsınız

Benzerlerinin aksine, kayıt formu kısa ve basit tasarlanmıştır. Soru formunun doldurulması saatler gerektirmez veya bu konuda size bir uzmanın eğitim vermesini veya telefondan destek almanızı gerektirmez. 5’li likert ölçek sistemi sayesinde, formu 20 dakika gibi bir zamanda tamamlayabilmektesiniz. Binovative Check Up’ın algoritması sayesinde, size özel üretilen detaylı rapor ve diyagramlara sadece dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz.

Size Özel Sonuç

Binovative Check Up, başka yerde görebileceğiniz basmakalıp tavsiyeler içermez. Raporun içeriği ve grafikleri, bu alanda uzmanlığı olmayan kullanıcıların dahi anlayabileceği sadeliktedir. Sistem üzerinde çalışan algoritmamız sayesinde, her şirketin raporu kendisine özel olup, iki farklı şirket için aynı raporun üretilmesi olasılığı bulunmamaktadır.

Sadece İnovasyon Bilgileriniz ile İlgileniyoruz.

Binovative Check Up, sizden cevaplanmasını neden istendiğini dahi anlamakta zorlandığınız sorulardan oluşmamaktadır. Sizin hakkınızda, inovasyon yetkinliğinizi ölçümleme maksadı dışında sorulan hiçbir soru içermez. Sizden istenilen tüm bilgilerin ayrı ayrı analizini ve yorumunu, size ulaştırılan nihai raporda görebilirsiniz.

Kimlere Yönelik Hazırlanmıştır?

Binovative Check Up, sadece şirketlere yönelik değil, Üniversiteler, Belediyeler, STK’lar dahil, ekonomik alanda faaliyet gösteren her türlü kuruma yönelik hazırlanmıştır. Sanayii veya imalat sektöründe olmayan, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olmayan her türde ve her boyutta kurumun cevaplayabileceği sorular içermektedir. Binovative Check Up’ın ayrıca, Ticaret ve Sanayii Odaları veya Organize Sanayii Bölgeleri tarafından, üyelerinin inovasyon alanındaki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak kullanılması da mümkündür. Toplu kullanım koşulları konusunda bizimle irtibata geçin.

Kimler Kullanabilir?

Binovative Check Up, benzerlerinin aksine şirketin Ar-Ge veya başka bir departman çalışanlarının detaylı teknik bilgiler girmesini gerektiren bir yapıda tasarlanmamıştır. Uzman seviyesinden Genel Müdüre kadar farklı kullanıcıların, rahatça doldurabileceği ve en önemlisi sonuçlarını anlayabileceği yalınlıkta hazırlanmıştır. Kurumlarında uzun süreli iş tecrübesi olmayan ve Binovative Check Up’ı ilk kez kullanacak kişilerin, soruları yalnız cevaplamaları tavsiye edilir.

Kullananlar Ne Dediler?

“Oldukça yalın, sade, her sektöre uygun ve her seviyede çalışan tarafından kolay doldurulabilir, sadece inovasyon odaklı etkili bir analiz aracı tasarlanmış. Aracın Binovative’in geçmiş tecrübeleri ile yoğurulduğu da kendini belli ediyor. Yurt dışı menşeili araçlara göre ise kullanıcı dostu. Şirket içinden veri toplayıp analiz ederek anketi yanıtlamak aylarınızı almıyor. Özellikle ortaya çıkan detaylı rapor, TUSAŞ’a hakim ve içini tanıyan bir danışmanın kaleme aldığı rapor izlenimini oluşturuyor.”

Dr. Onur Jane

TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii) / Bilimsel ve Teknolojik İşbirlikleri Şefi

“Ölçümlemenin zaten zor olduğu bir alanda, Binovative Check Up’ı düzenli aralıklar ile tekrarlamanın, hem genel durum değerlendirmesi hem de sektör ile kıyaslama noktasında oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.”

Erman Taylan

QNB Finansbank / Hızlandırma Programı Yöneticisi

“Binovative Checkup, mevcut durumdaki inovasyon yetkinliklerini ölçme ve bu alandaki gelişim fırsatlarını tespit etme konusunda efektif ve yol gösterici bir araç. Spesifik bir alanda çalışan şirketler için bile uyumlu olması ve şirketlerin inovasyon faaliyetlerindeki gerçek ihtiyaçlarını şeffaflık ile gözler önüne seriyor olması, ürünün fark yaratan özelliklerinden. Ayrıca, inovasyon konusunda birçok farklı perspektiften geniş ve kapsamlı olarak değerlendirme yapıyor olması, aslında inovasyonun ne kadar bütünleşik bir yaklaşım gerektirdiği vurgusunu da tekrar hatırlatıyor.

Binovative Checkup, şirketlerin inovasyonu sadece yeni ürün geliştirme darlığından çıkartması gerektiğini, birçok alanı içine dahil ederek öğrenim ve kazanım yolculuğu olduğunu ve bu sayede şirketlerin mekanik yapılardan, yaşayan ve öğrenen bir organizmaya dönüşmesi gerektiğini hatırlatan kapsamlı bir çözüm.”

Ceyhan Güner

Opet Fuchs / İnovasyon ve Teknoloji Yöneticisi

Binovative Check Up Raporu Ücretli midir?

Binovative CheckUp’ın, şirketinize / kurumunuza özel “benchmark” imkanı sunan ve karşılaştırmalı analizler içeren 20 sayfalık detaylı raporu ücretlidir. Detaylı rapor, şirketinizin / kurumunuzun inovasyon alanındaki yetkinliklerini beş farklı boyutta gösteren bir radar diyagram, mukayeseli radar diyagram, sonuçlarınıza yönelik tavsiyeler, sonuçlarınıza yönelik detaylı özelleştirilmiş analiz ve 5 farklı boyutta 15 alt kırılımda “benchmark” içermektedir.