DefenceTurk, güvenlik güçleri personeline, savunma sanayii kurum ve kuruluşları ile araştırmacılara, savunma ve güvenlik alanında bilgi ve haber takibi hizmeti sağlamaya adanmış bir platformdur.DefenceTurk’ten, savunma sanayiine ve güvenliğe ilişkin olarak, dünyada öne çıkan güncel gelişmeler ile birlikte inceleme ve analiz yazılarına da ulaşılabilir.

 

Haziran 2017’den beri web sitesi, mobil uygulama ve sosyal medya platformlarından yayın hayatını sürdüren DefenceTurk, 2 ayda bir yayımlanan süreli yayını ile sektördeki sesini güçlendiriyor.“Ulusal Savunmanın Medyadaki Güçlü Sesi” mottosu ile hareket eden DefenceTurk, genç ekibi ile yeni nesil yayıncılığa öncülük ederek, savunma sanayii, ulusal güvenlik ve strateji alanlarında, web platformunda 4 binden fazla içerik yayımladı. Sosyal medyayı da etkin kullanması sonucu ulaştığı kitle ile, Türkiye’nin alanında en çok okunan platformu konumuna erişen DefenceTurk, sınırlı sayıda basılan ve dijital olarak yayımlanan süreli yayını DefenceTurk Dergisi ile yeni bir döneme girdi.

 

Türkiye’nin dört bir yanında lisans, yüksek lisans ve doktora öğretimlerine devam eden ekibinin ortak çalışması olan DefenceTurk’ün dergisinde, savunma sanayii, ulusal güvenlik, strateji ve silahlı kuvvetler alanlarında söyleşiler, makaleler ve grafikler yer buluyor. Alanında uzman sektör çalışanlarının ve akademisyenlerin de çalışmaları ile katkı sunacağı dergi, savunma sanayiindeki güncel gelişmeler ile birlikte, ulusal güvenlik bağlamında farklı düzlemlerde ikili ve çoklu aktör, sistem analizleri, savunma ve güvenlik stratejileri kapsamında, DefenceTurk okuyucusuna zengin bir yelpazede yeni perspektifler kazandırmayı amaçlıyor.

Teknoloji şirketlerini, ekip arkadaşı adayları ile eşleyen, bu firmaları yatırımcılar ve kuluçka merkezleri ile bir araya getirerek topluluk oluşturan, global ölçekte faaliyet göstermeyi hedeflemiş olan bir startup platformudur.

StartupCentrum, bugüne kadar binlerce yeteneğin startup ekiplerine dahil olmasını sağlamıştır.

Girişimcilik ekosistemindeki birçok problemi çözen StartupCentrum, startupları daha başarılı olma yolunda desteklemektedir.

2018 yılının Ağustos ayında yaklaşık 1 ay içinde geliştirilen Sertifier, gerçekleştirilen etkinliklerin sonunda dağıtımı gerçekleştirilen sertifikaların web sitesi üzerinden tasarlanması, e-posta yolu ile dağıtılması ve bulut servislerinde depolanmasını sağlıyor. Dolayısı ile, dijital/akıllı diğer bir değiş ile kaybolmayan sertifika sunma hizmeti veriyor. Sertifier sunduğu değer önerisi ile, halihazırda matbaada kağıda baskı, elle imza ve akabinde yine elden dağıtımdan oluşan bu manuel düzeni internet ortamına taşıyarak, klasik sertifikalandırma işlemlerini ortadan kaldırıyor. Zaman kaybını da ortadan kaldırarak, günler süren işlemlerin çok daha kısa sürede halledilebilmesine olanak tanıyor.

 

Kurum ve kuruluşlar, sisteme üye olup sertifikalarını hazırladıktan sonra katılımcılarına bir doğrulama kodu veriyorlar. Sertifika almaya hak kazanan kişiler, tanımlanmış olan bu kodu kullanarak istedikleri zaman dijital sertifikalarını ücretsiz şekilde edinebiliyorlar. Sertifier, kağıt tüketimini azaltmasından dolayı aynı zamanda çevreci bir startup olarak faaliyet gösteriyor. Kullanıcılarına, zaman ve para tasarrufunun yanı sıra veri güvenliği de sunan Sertifier, ülkemizde 2 milyonu aşan e-öğrenim kullanıcılarını da hedef alıyor.