Kurumunuza özel inovasyon yönetim sistemi tasarlayabilmek için, öncelikle inovasyon kapasitenizi ölçümleyerek denetliyoruz, ardından ise size en uygun stratejiyi belirliyoruz.

Copy-of-Copy-of-Copy-of-Untitled (1)

İnovasyon Kapasite Denetimi

 

Muayene etmeden ilaç yazmak mümkün değil. Herkese uyan mucize bir reçete yok. Kurumunuzda gerçekleştireceğimiz anket ve mülakatlar ile mevcut inovasyon kapasitenizi analiz ediyoruz. Size inandırılmaya çalışılanın aksine, olağan üstü karmaşık ve pahalı inovasyon çalışmalarına ihtiyacınız olmayabilir.

Kurumunuz için gerçek bir inovasyon stratejisi geliştirmeden önce, durumu en objektif bir şekilde üçüncü bir kişiden öğrenmenizi sağlıyoruz. Size karşı sorumluyuz. İnovasyon kapasite denetimi ile kurumunuzun tespit edilen eksikliklerinin tamamlanması gerekiyor. Çünkü, bizimle bir süre çalıştıktan sonra bu denetimi tekrarlayıp size gelişmeyi göstermemiz ve hesap verebilmemiz gerekiyor.

İnovasyon Kapasite Denetiminin Avantajları

Tespitlerimiz, zaman kaybetmenizi, size yararı olmayacak inovasyon çalışmaları içerisine girmenizi, personelinizin boş yere zaman harcamasını engelliyor.

Mevcut altyapınızı bozup baştan inşa etmektense, mevcut alt yapınızın sıkıntılarını ve düzeltilmesi gereken noktalarını ortaya çıkarmanızı sağlıyor.

İnovasyon stratejinizi belirlerken, kurumsal becerileriniz ile yapabileceklerinizin ve geliştirmek durumunda olduğunuz yönlerinizin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Zaman içerisinde tekrarlandığı takdirde, inovasyon kapasite denetimi size gelişiminiz ve seçtiğiniz inovasyon stratejisinin sonuçları konusunda kullanılabilir veriler üretiyor.

İnovasyon Stratejisi

 

Strateji olmadan yapılan inovasyon kaostur. Tecrübemiz, inovasyon çalışmalarının bir sonuca ulaşabilmesi için, belirli bir hedefe odaklanması gerektiğini gösteriyor. Her kurumun her konuda inovasyona ihtiyacı olduğuna ve her konuda inovasyon yapması gerektiğine inanmıyoruz.

 

Kurum yönetimleri ile düzenlediğimiz inovasyon stratejisi çalıştayları ve kullandığımız metodoloji ile inovasyon çalışmalarınızı hangi noktaya odaklamanız gerektiğini ortaya çıkarıyoruz. Sizlerle beraber, kısa, orta ve uzun vadede odaklanmanız gereken inovasyon alanlarını ortaya çıkarıyoruz.

 

Denenmiş metodolojimiz, kurumunuzun ihtiyaçlarını kısa sürede ortaya çıkarıp, izlemeniz gereken hedefleri net bir şekilde ortaya koyuyor. Stratejiyi hayata geçirirken sizi yalnız bırakmıyoruz, yol haritanızı beraber hazırlıyoruz.

Copy-of-Copy-of-Copy-of-Copy-of-Copy-of-Untitled (1)

İnovasyon Stratejisi Oluşturmanın Avantajları

İnovasyon bütçenizin, boşa gitmemesini ve gerçekten sonuç alabileceğiniz alanlara yönlendirilmesini sağlıyor.

Rüzgarı arkanıza alıyorsunuz. Size sağladığımız “odaklanma”, sonuç çıkarma ve başarı oranınızı ciddi şekilde arttırıyor.

Kurumunuzda en üstten en alt seviyeye kadar herkesin anlayabileceği bir basitlikte inovasyon önceliklerinin ortaya çıkmasını sağlıyor.

İnovasyon stratejisini ve ortaya çıkan inovasyon alanlarını, nasıl hayata geçirebileceğinize dair net bir plan oluşturuyoruz.

İnovasyon stratejinizin ilerleyişini ölçülebilir hale getirerek, sizlere durumu takip etmenize yardımcı olacak kritik başarı göstergeleri hazırlıyoruz.

inovasyon-yonetim-3 (1)

Kurumunuza Özel İnovasyon Yönetim Sistemi Tasarımı

 

Süreçler geliştirerek çalışıyoruz. İnovasyonun sürdürülebilir olması için, tesadüflerden ibaret olmaması gerekiyor. Sadece bizimle çalıştığınız dönemde değil, gelecekte de kullanabileceğiniz sistemler kuruyoruz.

 

Kurumsallaşma adına kurduğumuz sistemi, yazılı süreç haline getirerek tüm şirkete duyurulmasını sağlıyoruz. Bu sistem, biz sizinle bir kez çalıştıktan sonra artık işleri sizin tek başınıza yapabilmenizin en büyük teminatı olacak. İnovasyon süreci, sadece programın genel işleyişini değil, hukuk, insan kaynakları, iç denetim, bilişim teknolojileri, kurumsal iletişim ve ödül sistemi dahil tüm konuları kapsıyor.

 

Bugüne kadar inovasyon yönetim sistemi kurduğumuz kurumlar, artık inovasyonlarını bağımsız bir şekilde yönetebiliyorlar. Tasarladığımız sistemlerin etkinliği, beraber çalıştığımız kurumların inovasyon alanında yeni ürün, hizmet ve iş modellerinden elde ettikleri yeni cirolar ile ölçülüyor! Birden çok ülkede faaliyet gösteren şirketler konusunda da tecrübeliyiz. Faaliyet gösterdiğiniz ülke sayısının, inovasyon kapasitenizi arttırabileceğini hiç düşünmüş müydünüz?

Kurumunuza Özel İnovasyon Yönetim Sistemi Tasarımının Avantajları

Hazırlanan süreçler sayesinde, inovasyon çalışmalarının, kurumun usulleri ve standartları belirlenmiş temel yetkinliklerinden biri haline gelmesini sağlıyorsunuz.

Sürekli danışmanlar kullanma ve işlerin neresinden nasıl başlayacağınızı sorma ihtiyacınız ortadan kalkıyor.

İnovasyon çalışmalarının yürütülmesi süreci ve bu sürecin sonuçları denetlenebilir hale geliyor.

Görevi değişen veya yeni işe giren personelin, kurumun işleyişi ve inovasyon kültürü hakkında kesinti yaşanmaksızın süratle bilgi sahibi olabilmesi sağlanmış oluyor.