Top

Katkıda Bulun

Yazar olarak katkıda bulunmak ister misiniz?

 

Siz de Binovative Blog’a katkıda bulunmak ister misiniz? Bloga katkıda bulunmak istiyorsanız bizimle info@binovative.com adresinden temasa geçin. Kurumiçi girişimcilik, inovasyon merkezleri, kurumlara esin kaynağı olabilecek açık inovasyon uygulamaları ve iş modeli inovasyonu ile ilgili yazınızı gönderin, Binovative Blog yayın komitemiz uygun bulur ise yayınlayalım. Buraya tıklayarak katkıda bulunmayı düşünmeniz bile yeter. Şimdiden tüm katkılarınız için çok teşekkür ederiz.

Yazı Gönderme Esasları

 

Binovative’e yazı gönderen herkes (“Yazar”) aşağıdaki hükümleri kabul etmektedir.

 

–      Yazar, Blog’a gönderdiği yazıların, Binovative tarafından kabul edilmesi halinde Binovative Blog’da (web veya mobil ortamda) süresiz olarak yayınlanabileceğini, umuma iletilebileceğini; bu kullanım sebebiyle Binovative’den hiçbir hak, alacak veya talebi olmayacağını; bu beyanının 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında Binovative’e gönderdiği yazının umuma iletilmesi için verilen izin niteliğinde olduğunu, Binovative’in kendisine tanınan bu hakkı dilerse üçüncü kişilere devredebileceğini veya kullandırabileceğini kabul eder.

–      Yazar, Binovative Blog’a yazı gönderirken, gerçek isim/soyadını kullanmakla yükümlüdür.

–      Binovative Blog’a gönderilecek yazılar, daha evvel yayınlanmamış olmalıdır.

–      Binovative’e gönderilen ve Binovative tarafından kabul edilerek yayınlanan yazılar, Binovative’in yazılı onayı olmaksızın başka bir mecrada yayınlanamaz.

–      Binovative, gönderilen yazıları yayınlayıp yayınlamamak konusunda serbesttir. Gönderilen yazılar üç ay içinde Site’de yayınlanmamışsa, Yazar tarafından başka mecralarda yayınlanabilir.

–      Binovative, yayınladığı yazıları, dilediği zaman Yazar’a haber vermesine gerek bulunmaksızın Site’den kaldırabilir.

–      Binovative’e gönderilen yazıların tüm sorumluluğu yazara aittir. Yazar, anılan yazı içinde tüm yasal mevzuata uygun davranmayı, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt eder

 

Binovative, anılan yazının yayınlanmasına yönelik öninceleme yapmakla beraber, yazının yasal mevzuata uygunluğu ve/veya üçüncü şahısların haklarını ihlal edip etmediği konusunda inceleme yapmakla yükümlü bulunmadığı gibi yazının yayınlanmasına karar vermesi, Yazar’ın işbu maddeden kaynaklanan yükümlülüklerini ortadan kaldırmamaktadır. Bu çerçevede Site’de yayınlanan yazı ile ilgili olarak Binovative’in ilgili resmi mercilere ve üçüncü şahıslara karşı hiçbir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Buna karşın, Binovative’in anılan yazı sebebiyle bir zararının doğması durumunda bu zararı Yazar’a rücu hakkı saklıdır.

 

–      Binovative, yayınlanmasına karar verdiği yazıları, Site’nin dilediği yerinde yayınlayabilir, dilediği sınıflandırmaya tabi tutabilir.

–      Binovative, Site’de yayınlanan yazılarla ilgili, Yazar’ın verdiği haklara ve yükümlülüklere ilişkin belgeleri imzalı olarak göndermesini Yazar’dan talep edebilir