Top

Berfu Elçin Ceylan

Berfu Elçin Ceylan
Berfu Elçin Ceylan
Girişimci, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya

Girişimcilik, kurumiçi girişimcilik ve inovasyon alanlarında yol almaya başlayan Berfu Elçin Ceylan, ODTÜ TEKNOKENT Girişimcilik Direktörlüğü’nde, 2018 ve 2019 yıllarında Türkiye’nin en prestijli hızlandırma programlarından Yeni Fikirler Yeni İşler’in ekibinde yer almıştır. Ayrıca, ODTÜ TEKNOKENT Girişimcilik Direktörlüğü’nde, ön kuluçka, kuluçka ve hızlandırma programlarında ekibe destek olmuştur. TÜPRAŞ İnovasyon Müdürlüğü’nde 2019 yılında stajyer olarak kurumiçi girişimcilik ve açık inovasyon adına kendini geliştirme fırsatı bulmuştur.

 

Ceylan aynı zamanda, Türkiye Girişimcilik Vakfı Fellow19’larından biridir. Vakıf kazanımlarıyla öğrenci ve startup arasında bir köprü kurmayı amaçlayan ve 2020 itibariyle ODTÜ’de resmî bir öğrenci topluluğu olan Tech For Startup kurucusudur. 30’un üzerinde Startup ve kurum işbirliği kuran Tech For Startup, üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri arasında girişimcilere yol göstermeyi amaçlamaktadır. 3’den fazla üniversite temsilciliği görevi üstlenerek, ODTÜ ve Ankara içi üniversite öğrencileriyle şirketler arası projeler yürütmüştür. Hali hazırda, Türkiye İş Bankası gençlik çalışmaları danışma ekibinde de yer alan Ceylan, Türkiye İş Bankası’nın geliştirdiği çeşitli ürün, hizmet ve markalarına gençlik merkezli iş geliştirme ekibinin bir parçasıdır. Şimdiye kadar, IEEE Global’de Brand ve Day olmak üzere 2 ambassador görevi üstlenmiştir.

 

Berfu Elçin Ceylan, kurumiçi girişimcilik ve inovasyon süreçlerini tamamen dijitalleştirmeyi hedefleyen Hobo adlı startup’ın da kurucularındandır. Şirketlerin, hem iç hem de dış iletişim stratejilerini belirleyen, yarattıkları stratejiyle firmaların İşveren Markası iletişimini yürüten 3İK’nın da Ankara temsilciliğini yapmaktadır. Berfu, bütün bunlara ilave olarak, 100.Yıl ve ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde yer alan iyi müzik ve yemeği buluşturan Central Ankara’nın ise tanıtım koordinatörlüğünü üstlenmektedir. Berfu Elçin Ceylan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü 4.sınıf  öğrencisidir.