top of page

Lab-Mind

Lab-Mind’ın doğuşu tekstil perakendesinin lideri olan LC Waikiki’deki Design Thinking projelerinden ortaya çıktı. Çalışanların inovatif potansiyellerini şirket hedefleri doğrultusunda ortaya çıkartabilmeleri için bilinen yöntemlerin yerine zihnin bir lab gibi kullanmasını amacıyla doğdu. Yanıl, öğren ve tekrar dene zihniyeti geliştirerek koleksiyon tasarımlarından, yazılım projelerine, üretimden tedarik zinciri yönetimine kadar 100’den fazla proje hayata geçirildi.


Lab-Mind Perakende, Otomotiv, Teknoloji, Üretim, Sağlık, Savunma Sanayi, İlaç başta olmak üzere farklı sektörlerde İnovasyon Kültürü oluşturma ve Süreç İnovasyonları projeleri gerçekleştirmektedir.

Lab-Mind Türkiye’de birçok üniversite, teknopark ve kuluçka merkezilerine mentörlük ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ülkemizin önde gelen vakıflarından Equilibrium Sağlık Yönetimi Vakfı ile Sağlıkta İnovasyon çalışmalarına destek vermektedir. Türkiye'nin en büyük alanına sahip, savunma sanayi odaklı ve derin teknoloji alanında önemli çalışmalar yapan İstanbul Teknopark’ta Startup Mentorlukleri ile Lab-Mind birikimlerini genç girişimcilerle paylaşmaktadır.

Lab-Mind
bottom of page