top of page

İletişim Teknolojileri

Yeni teknolojilerin gelişimi istisnasız tüm sektörlerde dönüşüm sürecini süratlendiriyor. Artık rekabetçi olabilmek için en iyi yapmayı bildiğiniz işi yapmaya devam etmek yetmiyor. Tamamen uluslararası bir nitelik kazanan rekabet şartlarında ayakta kalmak söz konusu yeni teknolojileri yakından takip etmeyi ve onlara uyum sağlamayı zorunlu hale getiriyor. Teknolojik dönüşümlerini zamanında gerçekleştirmeyi başaramayan şirketlerin, pazara giren yeni ve daha çevik aktörler karışışında pazar payı kaybetme riski giderek yükseliyor.
 

Ana Sayfa - Teknolojiler - İletişim Teknolojileri

İletişim Teknolojileri

Bugün Dünya’da insan sayısından daha fazla IOT (Nesnelerin interneti) cihazı bulunuyor. İletişimin süratlenmesi dışında sürekli olarak birbiriyle bağlantı halinde olan cihaz ve sensor sayısının artması geleneksel iletişim altyapılarının zaman içerisinde yetersiz kalmasına sebep oluyor. Uydu üretme ve fırlatma maliyetlerinin düşmesi ile iletişim kademeli olarak Uzaya taşınıyor.

Günümüzde süratli bir değişim içerisinde bulunan bu sektörün trendlerini doğru anlamak ve gelecekte devreye almayı planladığınız ürün ve hizmetleri bu trendler ile uyumlu hale getirmek önem taşıyor. Savunma, iletişim ve uzay alanında faaliyet gösteren büyük şirketler ve startuplar ile yaptığımız çalışmalar bizleri sizler için bu alanda ideal bir inovasyon partneri haline getiriyor.

Teknolojinin özeti

Bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

İlginiz için teşekkür ederiz.

Bu alandaki çalışmalarımızdan örnekler:

Startup Yatırım Mekanizması

Türkiye’de bulunan yabancı ortaklı otomotiv üreticisine bağlı olarak mobilite ve...

Startup Yatırım Mekanizması
Uydu İş Modelleri

Türkiye’de uydu operatörlüğü, kablo altyapısı ve kamusal internet...

Uydu İş Modelleri

Diğer sektörlerdeki uygulamalarımız keşfedin

Binovative olarak 20 yılı aşan tecrübemiz ile farklı sektörlerde inovasyon alanında çok sayıda çalışmaya imza attık. Tecrübemiz sadece teoriden değil aynı zamanda uygulamadan geliyor.

Uzay - İletişim
Uzay ve İletişim
Savunma
Savunma
Lojistik
Yatırım fonları
Yatırım Fonları

Bu teknolojiye özel Rakamlar

9.3

Trilyon $’a ulaşan global pazar

13.8

2026 yılı için beklenen pazar tahmini (Trilyon $)

10.3

Ortalama yıllık büyüme tahmini (%)

bottom of page