top of page

Kompozit Malzemeler

Yeni teknolojilerin gelişimi istisnasız tüm sektörlerde dönüşüm sürecini süratlendiriyor. Artık rekabetçi olabilmek için en iyi yapmayı bildiğiniz işi yapmaya devam etmek yetmiyor. Tamamen uluslararası bir nitelik kazanan rekabet şartlarında ayakta kalmak söz konusu yeni teknolojileri yakından takip etmeyi ve onlara uyum sağlamayı zorunlu hale getiriyor. Teknolojik dönüşümlerini zamanında gerçekleştirmeyi başaramayan şirketlerin, pazara giren yeni ve daha çevik aktörler karışışında pazar payı kaybetme riski giderek yükseliyor.
 

Ana Sayfa - Teknolojiler - Kompozit Malzemeler

Kompozit Malzemeler

Kompozit malzemeler çoğu sektörün "daha hafif ve daha dayanıklı" üretim yapabilme yönündeki talepleri açısından önemli bir alternatif oluşturuyor. Kompozit malzemeler kullanılarak üretilen araçların enerji tüketimleri azalıyor, menzilleri, süratleri artıyor ve daha zorlayıcı şartlarda kullanımları mümkün hale geliyor. Dünya çapında kompozit malzeme üretiminin kademeli olarak artmaya başlaması bu ürünlerin fiyatının zaman içerisinde azalmasına ve yeni sektörlerin bu malzemelere ilgi göstermesine sebep oluyor.

Kompozit malzemelerin sağladığı avantajlar daha önce üretimi mümkün olmayan yeni ürünlerin ve iş modellerinin hayata geçirilebilmesine olanak sağlıyor. Bu alanda çalışan startuplar ile yapılan işbirlikleri ise firmaların Ar-Ge maliyetlerini arttırmaksızın bu yeni üretim teknolojinin avantajlarından yararlanmasını mümkün hale getiriyor. Kompozit malzemeler konusunda havacılık ve otomotiv sanayiindeki tecrübemiz ile bu alandaki inovasyon çalışmalarınıza katkıda bulunmaya hazırız.

Teknolojinin özeti

Bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

İlginiz için teşekkür ederiz.

Bu alandaki çalışmalarımızdan örnekler:

Açık İnovasyon Yönetim Sistemi Tasarımı

Türkiye’de yerleşik yabancı ortaklı bir binek ve ticari araç üreticisinin...

Açık İnovasyon Yönetim Sistemi Tasarımı
Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Türkiye’de ve yurtdışında faaliyet gösteren bir yatırım firmasının yeni teknolojiler...

Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Diğer sektörlerdeki uygulamalarımız keşfedin

Binovative olarak 20 yılı aşan tecrübemiz ile farklı sektörlerde inovasyon alanında çok sayıda çalışmaya imza attık. Tecrübemiz sadece teoriden değil aynı zamanda uygulamadan geliyor.

Yatırım fonları
Yatırım Fonları
Otomotiv
Otomotiv ve Mobilite
Uzay - İletişim
Havacılık
Havacılık

Bu teknolojiye özel Rakamlar

95

Milyar $’a ulaşan global pazar

163

2030 yılı için beklenen pazar tahmini (Milyar $)

7.8

Ortalama yıllık büyüme tahmini (%)

bottom of page