top of page

Binovative'de özel rakamlar:

14

Fortune 100’e giren müşteri sayımız

35

İmza attığımız yeni ürün ve hizmet

410

Milyon TL’lik inovasyona dayalı ciro

Son makalelerimizi okuyun:

Binovative olarak 20 yılı aşan tecrübemiz ile farklı sektörlerde inovasyon alanında çok sayıda çalışmaya imza attık. Tecrübemiz sadece teoriden değil aynı zamanda uygulamadan geliyor.

VUCA Ortamı
Almanyada uzay sektöru
Başaramayan Şirketler
İnovasyon Üniversitesi

Türkiye merkezli ve enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketin sanayi şirketlerinin hidrojen enerjisi üretimine geçişine yönelik yeni ürün, hizmet ve iş modelleri geliştirme projesi. Türkiye’deki sanayi firmalarının karbon ayak izlerini azaltabilmesi ve Avrupa Birliği tarafından uygulanan karbon vergileri menfi etkisi altında kalmamasına yönelik elektrolizör ile yeşil hidrojen etrafından yeni iş modelleri geliştirilmesi.

Hidrojen suya elektrik vererek bileşiklerine ayırmak suretiyle üretilmektedir. Elektroliz adı verilen bu yöntem eğer güneş ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerji ile hayata geçirildiği takdirde oluşan hidrojene ‘yeşil hidrojen’ adı verilmektedir. Hidrojen çoğu sektör açısından kritik bir rol oynamaktadır. Hidrojenin amonyak gübre yapımından, petrol rafinerilerine, paslanmaz çelik ve diğer metallerin üretiminden cam üretimine kadar varan çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ancak son dönemde yaygınlaşan elektrikli araçlarda hidrojen yakıt hücrelerinin kullanımının önemli bir alternatif haline gelmesi, hidrojeni otomotiv sektörü için de kritik bir teknoloji haline getirmiştir. Aynı şekilde hidrojenin hava araçlarında kullanımı konusundaki çalışmalar da süratli bir şekilde devam etmektedir. Hidrojen kullanımı ‘sıfır emisyon’ hedefine ulaşmak isteyen çoğu sektör açısından büyük bir avantaj oluşturmaktadır.

TASARLADIĞIMIZ ÇÖZÜMLER

1

Hidrojen ve temiz enerji alanındaki mega trendlerin analizi

2

Yabancı rakip firmaların bu alanındaki faaliyetlerinin ve iş modellerinin analizi

3

Proje ekibine yönelik yalın girişim, iş modeli kanvası eğitimlerinin verilmesi

5

Ekibe haftalık bazda mentorluk verilmesi

4

Projeye özel iş modeli kanvasının hazırlanması

6

Projenin metriklerinin ve finansallarının çalışması

7

Kurum içi girişimcilik projesine yönelik sunuş tekniği çalışması

8

Üst yönetime sunuş

Çalışmalarımızdan örnekler:

LPG firması

Türkiye’nin en LPG dağıtım firmasının kurum içi girişimcilik...

Sürdürülebilirlik alanında

Türkiye merkezli şirketler topluluğunun enerji sektöründe...

Ekibimizin bu alandaki tecrübesi:

Tüpraş | Aygaz | Aspilsan | Zorlu Enerji

Bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

İlginiz için teşekkür ederiz.

Hidrojen Dönüşüm Projesi

Rusya ile Ukrayna çatışması enerji tedariği güvenliğini gündeme getirdi. Karbon salınımını düşürmek için güneş ve rüzgar enerjisine odaklanan otoriteler bu gelişme sonrasında hidrojen üzerine de eğilmeye başladılar. AB tarafından açıklanan hidrojen teşvik paketi şirketlerin Ar-Ge çalışmalarını bu alana yönlendirmesine sebep oldu. Elektrik üretimi ve stoklanması için de kullanılabilen hidrojenin gelecekte global enerji pazarından önemli bir rol oynaması söz konusu.

Enerji sektöründe hidrojen enerjisi üretimine geliştirme projesi
bottom of page