top of page

Binovative'de özel rakamlar:

14

Fortune 100’e giren müşteri sayımız

35

İmza attığımız yeni ürün ve hizmet

410

Milyon TL’lik inovasyona dayalı ciro

Son makalelerimizi okuyun:

Binovative olarak 20 yılı aşan tecrübemiz ile farklı sektörlerde inovasyon alanında çok sayıda çalışmaya imza attık. Tecrübemiz sadece teoriden değil aynı zamanda uygulamadan geliyor.

VUCA Ortamı
Almanyada uzay sektöru
Başaramayan Şirketler
İnovasyon Üniversitesi

Bir Sivil Toplum Kuruluşunun üniversite gençliğine yönelik olarak düzenlenen girişimcilik programının kurgulanması. Türkiye çapında 100’ü aşkın Üniversite’de okuyan öğrencilere yönelik tanıtım yapılması, yıl bazında programının süreçlerinin ve programının tasarlanması. Süreç boyunca jüri, eğitim ve mentorluk desteği verilmesi.

Girişimcilik programlarının basit bir yarışma formatından ziyade, belirli bir sektör veya alanda çalışan yeni girişimciler yaratılmasını veya mevcut girişimcilerin güçlendirilmesini hedeflemesi gerekiyor. Bu amaca ulaşabilmek için programların açık, tanımlanmış süreçlerinin şeffaf bir şekilde tasarlanması, programda sunulan imkanlar kadar programdan mezun olanlara yönelik işbirliği, PoC, ortak Ar-Ge, satış, yatırım gibi değer önerilerinin netleştirilmesi gerekiyor. Girişimcilik programlarında girişimcilere sunulan eğitim ve mentorluğun dışında onlara program süresince ücretsiz olarak kullandırılabilecek yazılımlar, teknik ekipmanlar veya sektörel aktörlerle tanışma imkanları programların katma değerini ciddi şekilde arttırıyor.

Günümüzde yeni kuşakların girişimcilik programlarına olan ilgisi giderek artıyor. Üniversite gençliği Üniversite sonrası kampüs hayatının devamı niteliğindeki iş ortamlarında çalışmayı tercih ediyor. Girişimcilik Z kuşağı ve onu izleyen yeni kuşaklar için ciddi bir kariyer alternatifi haline geldi. Girişimciliğe başlama yaşı ise giderek azalıyor. Lise döneminde bu konuya merak saran girişimciler, Üniversitedeki eğitimleri sırasında edindikleri teorik ve pratik bilgilerini hayata geçirmeye başlıyorlar. Farklı paydaşlar tarafından düzenlenen girişimcilik programları gençler için bir fırsat oluşturmakla beraber bazı şirket bu programları doğru yetenekleri tespit etmek ve işe almak için de kullanıyor. Sanılanın aksine girişimcilik için bir yaş sınırlaması bulunmuyor. Bu programlar farklı sebeplerden ötürü iş değiştirmek isteyen X ve Y kuşağı profesyonellerin de ilgisini çekiyor.

TASARLADIĞIMIZ ÇÖZÜMLER

1

Yıllık bazda programın ana strateji ve temalarının belirlenmesi

2

Üniversiteler nezdinde tanıtıma başlanması

3

Başvuruların toplanarak elenmesi.

5

Kamp boyunca öğrencilere eğitim ve mentorluk verilmesi

4

Sona kalan girişimcilik projelerinin, yarışmaya o yıl ev sahipliği yapacak Üniversite’deki kampa davet edilmesi.

6

Yarı final jürisinin oluşturularak girişimcilerin kamp sonrası durumunu değerlendirmesi

7

Yarı finale kalan girişimcilerin kendilerine mentorluk yapacak iş insanları ile eşleştirilmesi

8

Final jürisi önünde sunuş yapılması ve ödül töreni

9

Programın mezunlarından oluşan bir ağ kurulması ve gelecekteki programlara yönelik koordinasyon sağlanması

Çalışmalarımızdan örnekler:

LPG dağıtım

Türkiye’nin en LPG dağıtım firmasının kurum içi girişimcilik sisteminin...

Büyükşehir Belediyesi

Bir Büyükşehir Belediyesine yönelik Girişimcilik Merkezinin tasarlanması

Ekibimizin bu alandaki tecrübesi:

TÜSİAD ‘Bu Gençlikte İş Var’ Programı | Yıldız Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezi | İzmir Büyükşehir Belediyesi | Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi | TİM TEB Girişim Evi | Denizbank Akvaryum | Teknopark İstanbul Küp Kuluçka

Bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

İlginiz için teşekkür ederiz.

Gençlere Yönelik Girişimcilik Programı

Girişimcilik merkezleri kadar dönemsel olarak düzenlenen girişimcilik programları da startup ekosisteminin gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Sivil toplum kuruluşları dahil farklı ekonomik aktörler tarafından düzenlenen programların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak ülkemizde yaşanan en büyük sorun bu programların büyük bir çoğunluğunun birbiri ile benzer olup girişimcilere sundukları değer önerilerinin zayıf olması oluyor.

Gençlere Yönelik Girişimcilik Programı
bottom of page