top of page

Binovative'de özel rakamlar:

14

Fortune 100’e giren müşteri sayımız

35

İmza attığımız yeni ürün ve hizmet

410

Milyon TL’lik inovasyona dayalı ciro

Son makalelerimizi okuyun:

Binovative olarak 20 yılı aşan tecrübemiz ile farklı sektörlerde inovasyon alanında çok sayıda çalışmaya imza attık. Tecrübemiz sadece teoriden değil aynı zamanda uygulamadan geliyor.

VUCA Ortamı
Almanyada uzay sektöru
Başaramayan Şirketler
İnovasyon Üniversitesi

Türkiye’nin önde gelen tarım ekipmanları üreticisi şirketin inovasyon yönetim sisteminin tasarlanması. Otonom ve bağlantılı tarım ekipmanlarının üretimi ve dağıtımı başta olmak üzere, dijital dönüşüm temelli yeni ürün, hizmet ve iş modellerinin geliştirilmesi.

Çoğu zaman ‘geleneksel’ bir sektör olarak kabul edilen tarım, dijital ve genetik alanındaki ilerlemelerin de etkisiyle geleceğin ‘ileri teknoloji’ sektörü olmaya adaydır. Özellikle tarım arazilerinde kullanılan otonom traktörlerin karayollarındaki kısıtlayıcı güvenlik tedbirlerini gerektirmemesi, IOT veya Lidar ekipmanlarındaki fiyat düşüşleri, üretim maliyeti daha düşük olan elektrikli ve akıllı traktörler sektör açısından yepyeni iş modellerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Uydulardan alınan verileri işleyen ve çiftçiliklere aktaran veri merkezleri, tek bir operatörün idare ettiği çok sayıda otonom tarım ekipmanı, İHA’lar ile yapılan tespit ve ilaçlama işlemleri, düşük maliyetli, daha az bakım gerektiren elektrikli traktör ve biçer döverler geleceğin ‘akıllı çiftliğinin’ ön habercileri niteliğindedir.

TASARLADIĞIMIZ ÇÖZÜMLER

1

Şirketin inovasyon yetkinliğinin tespit edilerek rapor haline getirilmesi

2

Yabancı rakip firmaların bu alandaki inovasyon çalışmalarının analiz edilmesi

3

Tarım ekipmanları sektörüne yönelik kısa, orta ve uzun vadeli inovasyon stratejisinin belirlenmesi

5

Kurum içi girişimcilik programının başlatılması ve çalışanlardan toplanan fikirlerin projelendirilmesi

4

İnovasyon yönetim sisteminin ve süreçlerinin hazırlanması

6

Açık inovasyon yönetim sistemi ve startuplar ile işbirliği modelinin geliştirilmesi

7

Şirketin bu alandaki ilerlemesinin yıllık olarak takip edilmesini sağlayan göstergelerin ve raporlama formatının belirlenmesi

Çalışmalarımızdan örnekler:

Enerji sektöründe

Türkiye merkezli ve enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketin...

Gıda üreticileri

Türkiye’nin en büyük gıda üreticileri ve dağıtıcıları arasında yer alan...

Ekibimizin bu alandaki tecrübesi:

Türk Traktör | Tat Gıda

Bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

İlginiz için teşekkür ederiz.

Tarım Ekipmanları

Küresel ısınma ve artan girdi maliyetleri tarım sektörünü değişime zorlamaktadır. Dijital teknolojiler tarım ekipmanlarının bu yeni ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verebilmesi açısından yepyeni fırsatlar sunmaktadır. Elektrikli ve otonom traktörler gibi yeniliklerin sektörde var olan işçilik ve enerji maliyetleri üzerinde pozitif bir etki yaratması beklenmektedir. Sektörel şirketlerin rekabetçi olmaya devam edebilmek için bu alandaki inovasyon akımlarına süratle ayak uydurması gerekmektedir.

Tarımda inovasyon yönetim sistemi
bottom of page