top of page

Melek Yiğit

Blockchain ve Uzay Teknolojileri Koordinatörü

Eğitim hayatına Fransa’da başlayan Melek Yiğit’in uzay teknolojilerine ve bilgisayar bilimlerine olan ilgisi bu dönemde başladı, okulda öğrendiği bilgisayar dilleri sayesinde 2007 yılında NASA’nın çocuklar için düzenlediği yarışmaya okul takımıyla katıldı ve derece elde etti. Ortaokul’da Unicef Bünyesinde Çocuk Hakları kongrelerinde il ve ülke temsilcisi oldu. Tam burslu olarak kabul edildiği Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Kolejinde döneminde Tübitak bünyesinde 2 kez liderlik ve girişimcilik programlarında temsilci olarak görev aldı. Lise son sınıfta başvurduğu MIT’den aldığı Bilgisayar Bilimleri bursunu uzaktan eğitimler ile kullandı. Lise sonrası eğitimine Bahçeşehir Üniversitesinde devam etti.


2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’ne Blockchain lisans programı ve Blockchain merkezi fikriyle %80 burslu eğitim alma hakkı kazandı. 2017 Yılında uzay teknolojileri alanın kendi Start-up’ı olan Claytronix’i kurdu. 2017-2018 yılları arasında Uluslararası Siber güvenlik Federasyonu’nun kuruluşunda görev aldı. Aynı dönemlerde kurumsal şirketlerde deneyim kazanmaya odaklandı ve Sabancı Holding, İGA bünyelerinde stajlar yaptı. Üniversite 3.sınıftan itibaren blockchain ve kripto para alanında çalışmaya başladı ve bir dönem uluslararası bir şirkette yönetici olarak çalıştı. Kariyerine danışman olarak devam eden Melek Yiğit 2022 yılı sonundan itibaren Londra merkezli bir P2P finans şirketinin Country Lead’i olarak şirketin Türkiye kuruluş sürecini yönetmektedir.


Bir dönem Haliç Üniversitesi ‘’Kripto Paraya Giriş’’ isimli derste sektörel Koordinatör olarak görev alan Yiğit aynı zamanda kendine ait ve ortak olduğu belirli projeleri yürütmekte ve girişimci alanında faaliyet gösteren topluluklarda yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır. Şu anda aktif olarak La French Tech İstanbul’da görev almakta ve kendi kurduğu Cigar Social Club’ın kurucu ortaklığını yapmaktadır.

Melek Yiğit
bottom of page