top of page

Fahir Altan

(E) Tuğgeneral – KALDER Yönetim Kurulu Üyesi

1953 yılında Muğla’da doğmuş olan Fahir Altan, ilk ve orta ögrenimini  Mugla’da tamamlamış ve 1973 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1977 yılında  Kara Havacılık Okulu’ndan Helikopter Pilotu olarak, 1983 yılında Kara  Harp Akademi’sinden, 1995 yılında ise Silahlı Kuvvetler Akademisi’nden  mezun olmuştur. Devam eden süreçte, Türk Silahlı kuvvetlerinin çeşitli  kademelerinde komutanlık ve karargah subaylığı görevlerinde bulunmuştur.  Silahlı Kuvvetlerdeki görevleri sırasında, Amerika Birleşik  Devletleri’nde Çeşitli kurslara katılmış (Yöneylem Araştırması,  İşbirliği Toplantıları) olup, Birleşmiş Milletler’de Sektör Komutanlığı  (Kuveyt), Çin Halk Cumhuriyeti’nde Askeri Ataşelik görevlerinde  bulunmuştur. 2004 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Tuğgeneral  rütbesinden emekli olmuştur.
Emekliği müteakip çalışma hayatına devam etmiş ve sırasıyla, Türk  Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği, Havelsan Teknoloji  Radar Yönetim Kurul Başkanlığı, SAAB İsveç Firmasının Türkiye Genel  Müdürlüğü, Savunma ve Uzay Havacılık şirketinin Yönetim Kurul Başkan  Yardımcısı olarak görevlerini yürütmüştür. Halen Volt Teknoloji ve  Ankara Kalder Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
Ayrıca, Türkiye Kalite Derneği Üyeliği ve Kalder Ankara Şube Başkanlığı  (2010-2016) ve Bedensel Engelliler Fedarasyonu’nda Yönetim Kurulu  Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı (2004-2012) görevlerinde bulunmuştur.

Liderlik, Stratejik Yönetim, EFQM ve İnsan Kaynakları alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Fahir Altan evli ve bir kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Fahir Altan
bottom of page